My Profile

Profile Avatar
ClaudiaBrenn
Via Camischolas Sura 85
Diegten, NA 4457
Switzerland
061 515 77 76 http://szamba-betonowe-cala-polska.pl/pozwolenie-na-budowe-szamba-lub-oczyszczalni/
odległość od szambaAż do wyboru są gotowe szamba z betonu czyli tworzywa sztucznego. Jedne również drugie mają zalety, mimo to również oraz wady. Na które wtedy się zadecydować?

Kloaka z betonu

Wykonuje się je najczęściej z prefabrykowanych elementów z betonu oraz żelbetowych. Produkowane są zbiorniki jednoczęściowe (jednokomorowe) - przykryte płytą żelbetową plus dwuczęściowe - składające się spośród dwóch połączonych skorup (dostępne są podobnie modele wielokomorowe). Zbiorniki są zaizolowane, co zapewnia im szczelność. Wyposażone są w płyty włazowe (okrągłe, kwadratowe czy prostokątne) wykonane spośród żelbetonu plus PCW i otwór inspekcyjny, lokaj aż do wyciągania nieczystości (spośród przykrywką z blachy ocynkowanej).

Wadą tego typu szamb jest spory ciężar. Ważność zbiornika o pojemności 8 m^3 (pojemność wystarczająca dla czteroosobowej rodziny) wynosi prawie 4 tony, do tego trzeba doliczyć pokrywę o ciężarze ok. 2 ton. Tak spory brzemię zbiornika betonowego może utrudniać jego transport także montaż. Producenci szamb betonowych przeważnie zapewniają usługi transportowe oraz zestaw, dysponując specjalistycznym sprzętem.

Przedtem jednak zbiornik zostanie dostarczony wobec rekomendowany adres, wypada upichcić okop o szerokości również długości większej o 30 cm od wymiarów zamówionego zbiornika. Trzeba także zapewnić dostęp aż do wykopu samochodu ciężarowego również dać możliwość rozładunek zbiornika tyłem (częściej) lub bokiem. Pojemnik montowany jest z wykorzystaniem urządzeń hydraulicznych, znajdujących się na samochodzie ciężarowym. Po posadowieniu zbiornika zasadniczego monter układa warstwę spoiny cementowej, na której łączona jest wierzch zbiornika. Lokalizacja łączenia szamb dwuczęściowych jest z kolei zabezpieczanie warstwą zaprawy wodoszczelnej.

Szambo betonowe jest bezspornie solidniejsze od zbiorników plastikowych. Pod warunkiem nad zbiornikiem planujemy np. miejsce parkingowe na rzecz samochodu, czy podjazd do garażu powinno się przegłosować racja taki maniera zbiornika. Kloaka z betonu będzie również lepszym wyborem, podczas dobór oczyszcalni drenażowej gdy mamy lepszy poziom wód gruntowych - taki zbiornik, ze względu na swój ciężar, pewniej osadzi się w gruncie. Jeśli w najbliższej przyszłości planowana jest urządzenie sanitarne, owo także będzie wyższy wybór - zaletą zbiorników betonowych jest bowiem niższa cena, a więc nie warto w tym przypadku przepłacać.

Dół gnilny tworzywowe

Wykonuje się je na ogół z polietylenu o wysokiej gęstości dodatkowo żywicy poliestrowej (wzmocnionej włóknem szklanym). Są trwałe plus odporne na korozję chemiczną. Są lekkie - to ich szczególna zaleta - ważą już od 60-70 kg. Na przykład: pojemnik o pojemności 8 m^3 waży 190 kg, a o pojemności 10 m^3 - 230 kg. Łatwo go w takim razie toczyć oraz montować (jest dozwolone to w zasadzie zdziałać we własnym zakresie), do posadowienia zbiornika nie jest wymagany żuraw. Być może się tak zdarzyć, że ściek przestaje nam egzystować potrzebne, bo wykonano przyłącze kanalizacyjne. Zbiornik taki wolno do tej pory wyeksploatować do zbierania deszczówki (po uprzednim oczyszczeniu) innymi słowy komuś go odsprzedać - nadaje się do ponownego wykorzystania na szambo lub osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków.

Wadą szamb plastikowych jest natomiast mała uporczywość na duże odpowiedzialność. Nie zaleca się miejsca powyżej nimi wyznaczać na parking na rzecz wozów.

W gruntach o wysokim poziomie wód plus gruntach gliniastych (w których przypadkiem się tezauryzować tlenek wodoru) zbiornik koniecznie powinno się zabezpieczyć zanim wyporem. W tym celu trzeba go obetonować innymi słowy przymocować do płyty żelbetowej.

My InBox

My Messages

FromSubjectDateStatus
First Page Previous Page
1
Next Page Last Page
Page size:
select
 0 items in 1 pages
No records to display.
Login|